KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA W POWIECIE LĘBORSKIM W 2020 ROKU
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo popularnym sposobem na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. W pierwszym kwartale tego roku w powiecie lęborskim odnotowano 744 zgłoszeń. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a co ważniejsze bardzo skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci – dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje cały czas, także w czasie stanu epidemii. Dzięki tej aplikacji każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki na naszej aplikacji. Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam – na ich podstawie – funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne.
W pierwszym kwartale 2020 roku, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy 744 zgłoszeń. Większą część z nich, policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 651, nieprawidłowego parkowania – 65 oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 9.
Wnika z tego, iż lęborczanie każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na swoich ulicach i poprzez aplikację dzielą się swoimi spostrzeżeniami. To dowodzi, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla obywateli obojętne. Ludzie chcą mieć bezpośredni wpływ na to, co dzieje się wokół nich i dlatego chętnie wykorzystują narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Realizacją zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Niezmiernie ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni – nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia – monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie również w czasie epidemii. Można na niej zaznaczyć między innymi miejsca grupowania się osób. Dzięki tej aplikacji każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
Dziękujemy mieszkańcom za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wystarczy kliknąć: www.pomorska.policja.gov.pl <http://www.pomorska.policja.gov.pl/>