POLICJANCI WŁĄCZYLI SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA ILOŚCI OSÓB BEZDOMNYCH
Wczoraj, od godzin popołudniowych do późnej nocy, lęborscy policjanci wspierali pracowników miejscowych ośrodków pomocy społecznej w przeprowadzeniu Ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych. Tego rodzaju działania zmierzają do poznania obecnej skali bezdomności zarówno w powiecie lęborskim jak i w całej Polsce.Na terenie naszego powiatu, w tym roku, doliczono się 14osób pozbawionych dachu nad głową. Uzyskane, w wyniku badania, dane pomogą w kreowaniu lokalnej polityki społecznej w zakresie opracowania metod i form zapobiegania bezdomności.
Wczoraj, od godzin popołudniowych do późnej nocy, lęborscy policjanci wspierali pracowników miejscowych ośrodków pomocy społecznej w przeprowadzeniu Ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych. Tego rodzaju działania zmierzają do poznania obecnej skali bezdomności zarówno w powiecie lęborskim jak i w całej Polsce. Na terenie naszego powiatu, w tym roku, doliczono się 14 osób pozbawionych dachu nad głową. Uzyskane, w wyniku badania, dane pomogą w kreowaniu lokalnej polityki społecznej w zakresie opracowania metod i form zapobiegania bezdomności.
Wczoraj od godzin popołudniowych do późnej nocy lęborscy policjanci wspólnie z pracownikami miejscowych ośrodków pomocy społecznej przeprowadzili ogólnopolskie badanie ilości osób bezdomnych na terenie powiatu lęborskiego. Tego rodzaju działania, zainicjowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, prowadzone co dwa lata, zmierzają do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce.
Mundurowi, którzy na bieżąco kontrolują miejsca przebywania osób pozbawionych dachu nad głową wspierali wczoraj pracowników pomocy społecznej w szacowaniu ich liczby. Kontrolowane były m.in. pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe, dworce PKP i PKS, noclegownia oraz inne miejsca potencjalnego przebywania osób bezdomnych.
Takie osoby oprócz uzyskania od nich, danych niezbędnych do badania, informowane były o możliwościach i sposobach uzyskania pomocy. Funkcjonariusze wręczali im ulotki zawierające nr telefonów i adresy instytucji, które zobligowane są do udzielania niezbędnej pomocy potrzebujacym.
W tym roku policjanci i pracownicy spoleczni doliczyli się 14 osób pozbawionych dachu nad głową w powiecie lęborskim.
Realizacja badania w nocy z 8 na 9 lutego 2017r. oprócz pozyskania informacji o liczbie osób bezdomnych w placówkach i miejscach niemieszkalnych, pomoże kreować lokalną politykę społeczną w zakresie tej problematyki.