Dzielnicowa odnalazła mężczyznę, którego życie było zagrożone
Lęborscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że życie mężczyzny w średnim wieku może być zagrożone. Ze zgłoszenia wynikało, że oddalił się w nieznanym kierunku po tym jak oznajmił znajomemu, że chce targnąć się na życie. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.
W minioną środę wieczorem dyżurny lęborskiej Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Dzwonił mieszkaniec gminy Wicko, który twierdził, że jego kolega, który jest w kryzysie psychicznym wybiegł z domu oświadczając, że nie chce żyć. Został ogłoszony alarm dla wszystkich funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Łebie. Mundurowi wiedząc, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania ustalając możliwe miejsca pobytu zaginionego i przeczesując trudny, rozległy teren. Poszukiwania były dodatkowo utrudnione przez wieczorową porę. Po niespełna dwóch godzinach leżącego w polu mężczyznę znalazła dzielnicowa sierż. Agnieszka Bednarek z łebskiej jednostki. To w jej rejonie doszło do zaginięcia. Policjantka, mając bardzo dobry kontakt z mieszkańcami podległego jej terenu, ustaliła gdzie po raz ostatni widziany był mężczyzna i dokładnie sprawdziła okolice wskazanego miejsca, docierając do potrzebującego pomocy. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Sierż. Bednarek zaopiekowała się nim do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.
Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Traktuj poważnie wszystkie swoje obserwacje i nie zostawiaj osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślasz się, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Przekaż służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.
Jeśli przeżywasz trudności lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem wiedz, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 całodobowy, Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 całodobowy, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 całodobowy, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 całodobowy, Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia