Wiadomości

Zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu lęborskiego

Data publikacji 24.05.2023

10 kierowców, którzy od początku tego roku w powiecie lęborskim przekroczyli na terenie zabudowanym dozwoloną prędkość, straciło na trzy miesiące uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W ubiegłym roku w analogicznym okresie takich przypadków było niemal trzy razy więcej. Duży wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym miały zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć na to wpływ.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczna aplikacja, dzięki której każdy może przekazać Policji informacje o zagrożeniach występujących w miejscu swojego zamieszkania. Wszystkie sygnały o niebezpieczeństwie są przez mundurowych weryfikowane. W przypadku potwierdzenia zagrożenia policjanci podejmują działania by je wyeliminować lub ograniczyć. Tak też było w przypadku jednej z najliczniejszych grup zgłoszeń dotyczącej przekraczania dozwolonej prędkości. We wszystkich wskazanych miejscach policjanci prowadzili wzmożone kontrole. Z obserwacji mundurowych wynika, że w powiecie lęborskim na terenie zabudowanym kierowcy częściej stosują się do ograniczeń prędkości. Od początku tego roku funkcjonariusze zatrzymali 10 blankietów prawa jazdy kierującym, którzy na terenie zabudowanym, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h. Natomiast w ubiegłym roku od stycznia do końca maja takich przypadków było 29. Niewątpliwie poza zaostrzonymi karami za to wykroczenie i wzrostem świadomości kierowców na temat zagrożeń jakie wiążą się z jazdą z nadmierną prędkością, wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu lęborskiego miały zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dziękujemy za te sygnały. Dzięki nim możemy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w naszym regionie.

 

  • policjant ruchu drogowego mierzy prędkość przejeżdżających pojazdów za pomocą ręcznego miernika prędkości
Powrót na górę strony