„Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na łebskiej plaży
W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z lęborskiej komendy rozmawiali w Łebie z plażowiczami na temat rozsądnego korzystania z kąpielisk. Mundurowi wspierali również pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lęborku, którzy przed wejściem na plażę rozstawili stoisko edukacyjno – profilaktyczne.
Do utonięć najczęściej dochodzi latem. Woda, nawet ta pozornie spokojna, jest bardzo niebezpiecznym żywiołem, a chwila nieuwagi czy brak rozsądku podczas kąpieli może skończyć się tragicznie. Przypominają o tym lęborscy policjanci, którzy prowadzą działania informacyjno – edukacyjne i patrolują rejony kąpielisk. Mundurowi współpracują w tym zakresie z ratownikami WOPR z Gniewina, lęborskim Sanepidem, Morską Służbą Poszukiwań i Ratownictwa, Strażą Słowińskiego Parku Narodowego oraz Strażą Graniczną.
Wczoraj w Łebie policjanci, w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przestrzegali plażowiczów przed nierozsądnym korzystaniem z kąpielisk i rozdawali im ulotki zawierające najważniejsze wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dodatkowo funkcjonariusze wspierali pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lęborku, którzy przed wejściem na plażę rozstawili swoje stoisko. Kto chciał, mógł poddać się pomiarowi ciśnienia tętniczego, sprawdzić swoją wagę i wskaźnik BMI, założyć alkogogle i dowiedzieć się jakie zagrożenia dla zdrowia i życia (m.in. udary cieplne, zatrucia pokarmowe, ukąszenia przez kleszcze, czerniak skóry) mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku.
Policjanci informowali też wczasowiczów o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, polegającym na przygotowaniu krótkiego spotu, promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Gotowe projekty wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia można przesyłać do 9 września br. na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”.