Wiadomości

Policjanci zatrzymali 28-latka, który znęcał się nad swoją partnerką

Data publikacji 17.11.2021

Zarzuty znęcania się nad partnerką usłyszał zatrzymany przez lęborskich policjantów 28-latek. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przez dwa lata przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej 21-letniej konkubiny. W poniedziałek prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci m.in. zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania.

W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o długotrwałe stosowanie przemocy wobec swojej 21-letniej konkubiny. Ta interwencja była wynikiem zgłoszenia pokrzywdzonej, która bojąc się o swoje życie i zdrowie, po około 2 latach doświadczania aktów przemocy zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie znęcania się. Kobieta nie informowała wcześniej Policji o przypadkach przemocy ze strony jej konkubenta, twierdząc, że była przez niego zmanipulowana. Mężczyzna miał m.in. grozić popełnieniem samobójstwa.

Ze zgromadzonych przez śledczych materiałów dowodowych wynika, że 28-latek wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których bił po twarzy, kopał po całym ciele, zastraszał i poniżał swoją partnerkę. Ponadto ograniczał jej kontakty z rodziną i znajomymi, próbując ją całkowicie od siebie uzależnić.

Policjanci wszczęli procedurę „Niebieskiej Karty” i przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się nad konkubiną. W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania.

Przestępstwo znęcania się jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj! Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie sprawcy przeciwko członkowi rodziny. To działanie, które narusza prawa i dobra osobiste i powoduje cierpienie oraz szkody. Jeśli doświadczasz przemocy, nie bój się szukać pomocy i powiadom odpowiednie służby oraz instytucje, których zadaniem jest ochrona Twojego życia i udzielenie wsparcia. W sytuacjach wymagających interwencji Policji, dzwoń pod numer alarmowy 112.

W całym kraju funkcjonuje bezpłatny telefon zaufania „Niebieskiej Linii” 800 120 002. Pod tym telefonem przez całą dobę dyżurują specjaliści, którzy odpowiedzą na Twoje pytania, poradzą co zrobić w Twojej sytuacji i wskażą miejsca oraz formy pomocy w Twojej najbliższej okolicy.

Więcej informacji na temat przemocy w rodzinie i form pomocy uzyskasz na stronie Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie - Gov.pl - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

  • w korytarzu pomieszczenia dla osób zatrzymanych stoi mężczyzna skuty kajdankami. Obok niego stoi policjantka w kamizelce z napisem policja
Powrót na górę strony